Wyniki Otwartych Regat o Puchar „Zielona Wstęga Jeziora Czorsztyńskiego”


15 sierpnia 2017 odbyły się jedne z najważniejszych zawodów w sezonie żeglarskim naszego regionu - XIX Otwarte Regaty o Puchar "Zielonej Wstęgi Jeziora Czorsztyńskiego". Organizatorami regat byli: ZEW Niedzica S.A., Podhalańskie Towarzystwo Żeglarskie w Nowym Targu oraz Yacht Klub Polski Zakopane.

Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy, za trzy pierwsze miejsca w każdej klasie zwycięzcy otrzymali puchary.

Najważniejszą nagrodą jest puchar przechodni Prezesa ZEW Niedzica S.A. ufundowany przez Macieja Krakowskiego, który w tym roku otrzymał zwycięzca klasyfikacji generalnej płynący jachtem Struga - sternik: Wojciech Parużnik.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w regatach. Gratulujemy wygranym czyli wszystkim ... Ani Komisja Sędziowska ani Organizatorzy pomimo wielu starań nie stwierdziła przegranych.

Otwarte Regaty o Puchar "Zielonej Wstęgi Jeziora Czorsztyńskiego" zapoczątkowane zostały w 1998 roku przez Podhalańskie Towarzystwo Żeglarskie w Nowym Targu i ówczesnego prezesa Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica Macieja Krakowskiego. "Jest to największa impreza żeglarska na naszym akwenie" - komentuje Komandor Podhalańskiego Towarzystwa Żeglarskiego w Nowym Targu - Bogusław Czubernat. Co roku do regat przystępuje kilkadziesiąt jednostek, natomiast organizacja imprezy prowadzona jest wspólnie ze wszystkimi działającymi nad jeziorem czorsztyńskim organizacjami.

Dziękujemy wszystkim załogom za liczne przybycie oraz za sportową rywalizację. Składamy również serdeczne podziękowania dla organizatorów, sponsorów oraz partnerów.

Klasa A

Miejsce 2
S/Y: Ford Kuga

Sternik: Rafał Rolski

Miejsce 3
S/Y: Bi bi

Sternik: Alek Nosal

caret-down caret-up caret-left caret-right
Miejsce 4

S/Y: JMP Sport, sternik: Jan Piróg

Miejsce 5

S/Y: Zefirek, sternik: Ireneusz Czuba

Miejsce 6

S/Y: Barba, sternik: Leszek Wojnar

Miejsce 7

S/Y: Laser 5000, sternik: Robert Duda

Miejsce 8
S/Y: Furia, sternik: Andrzej Marasek
Miejsce 9

S/Y: Furia, sternik: Paweł Gawor

Klasa B

Miejsce 2
S/Y: Doris

Sternik: Bogdan Fijał

Miejsce 3
S/Y: Basia

Sternik: Krzysztof Skarbek Malczewski

Miejsce 4

S/Y: Eden, sternik: Robert Wolański

Miejsce 5

S/Y: Calypso, sternik: Marek Święty

Miejsce 6

S/Y: Leeloo, sternik: Mariusz Szwedo

Klasa C

Miejsce 2
S/Y: Plastelin

Sternik: Piotr Żelazny

Miejsce 3
S/Y: Myyk

Sternik: Adrian Mizera

Miejsce 4

S/Y: Cuba Libre, sternik: Tomasz Kawecki

Miejsce 5

S/Y: Jumper, sternik: Olgiert Pająk

Miejsce 6

S/Y: Speed, sternik: Mateusz Żak

Miejsce 7

S/Y: Magdalena, sternik: Mariusz Janków

Miejsce 8

S/Y: Voctoria, sternik: Karolina Stopa

Miejsce 9

S/Y: Wariant R, sternik: Zbigniew Nesterski

Miejsce 10

S/Y: Ja Stawiam, sternik: Wojciech Pospieszałowski

Miejsce 11

S/Y: Reyes, sternik: Andrzej Bułat

Klasa D

Miejsce 2
S/Y: Tom and Jeryy

Sternik: Stanisław Garb

Miejsce 3
S/Y: Old Boy

Sternik: Antoni Błachowski

Miejsce 4

S/Y: Deneb, sternik: Michał Wyganowski

Miejsce 5

S/Y: Runek, sternik: Adam Janowiak

Miejsce 6

S/Y: Mariner, sternik: Lucjan Habieda

Miejsce 7

S/Y: Dunajec, sternik: Piotr Bielak

Sponsorzy i partnerzy

Wydrukuj post Wydrukuj post